Śmingus - Dyngus. Polska tradycja lania wodą w poniedziałek wielkanocny


2 kwietnia 2024 r.

Lany poniedziałek, to tradycyjne polskie święto obchodzone pierwszego dnia po Wielkanocy.

W tym dniu panuje zwyczaj wzajemnego oblewania się wodą, co ma głębokie symboliczne znaczenie - symbolizuje oczyszczenie, odnowę oraz przynosi szczęście, zdrowie i powodzenie w nadchodzącym roku.

W tym roku, podtrzymując wieloletnią tradycję, członkowie koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Rawa Mazowiecka Gmina odwiedzili rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Rawa Mazowiecka, by wspólnie celebrować to radosne święto. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie i niezapomniane chwile pełne śmiechu i wzajemnych żartów związanych z tradycyjnym laniem wodą.

Dla wielu rodzin, które niespodziewanie zostały zlane wodą, było to niezapomniane przeżycie pełne niespodzianek. Każda z odwiedzonych rodzin przyjęła nas z otwartymi ramionami, pomimo że czasami było zaskakująco, a nawet bardzo mokro! Mimo wszystko, nikt się nie zrażał, co świadczy o wspaniałej atmosferze tego dnia.

To mokre wydarzenie, które z pewnością zostanie z nami na długo w pamięci, przyniosło wiele śmiechu i radości zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dziękujemy wszystkim za entuzjazm i zaangażowanie w podtrzymywanie tej wesołej i oczyszczającej tradycji.

Do zobaczenia za rok na kolejnym radosnym Śmigus-Dyngus! Niech tradycja lania wodą żyje i przynosi nam wszystkim tyle samo radości, co w tym roku.

fot. pixabay

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter