Warsztaty fotograficzne dla rodzin już za nami !


3 grudnia 2023 r.

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty fotograficzne dla rodzin. Warsztaty poprowadził doświadczony fotograf, Michał Śmiechowski.

 

W warsztatach wzięło udział 15 rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat. Uczestnicy poznali podstawy fotografii, takie jak:

  • obsługa aparatu lub smartfona
  • kompozycja
  • światło
  • fotografowanie dzieci
  • tworzenie rodzinnych portretów
  • utrwalanie spontanicznych momentów
  • obróbka zdjęć

Pan Michał Śmiechowski rozpoczął warsztaty od wprowadzenia do fotografii. Opowiedział uczestnikom o historii fotografii, jej rodzajach i zastosowaniach. Następnie uczestnicy poznali podstawy obsługi aparatu i smartfona. Pan Śmiechowski wyjaśnił, jak wybierać odpowiednie ustawienia aparatu, aby uzyskać pożądany efekt.

W drugiej części warsztatów uczestnicy poznali tajniki kompozycji i światła. Pan Śmiechowski wyjaśnił, jak wykorzystywać elementy obrazu, takie jak światło, cienie i kolory, aby tworzyć ciekawe i estetyczne kompozycje. Uczestnicy również dowiedzieli się, jak wykorzystywać światło naturalne i sztuczne, aby uzyskać najlepsze efekty.

W trzeciej części warsztatów uczestnicy poznali praktyczne wskazówki dotyczące fotografowania dzieci. Pan Śmiechowski wyjaśnił, jak uchwycić naturalne piękno dzieci, jak unikać sztampowych zdjęć i jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci.

W czwartej części warsztatów uczestnicy poznali tajniki tworzenia rodzinnych portretów. Pan Śmiechowski wyjaśnił, jak stworzyć atmosferę sprzyjającą udanym zdjęciom, jak ustawić uczestników zdjęcia i jak wykorzystać światło, aby uzyskać najlepsze efekty.

W ostatniej części warsztatów uczestnicy poznali podstawy obróbki zdjęć. Pan Śmiechowski wyjaśnił, jak korzystać z podstawowych narzędzi do obróbki zdjęć, aby poprawić ich wygląd.

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję do ćwiczenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonego fotografa.

Warsztaty były bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone. Pan Michał Śmiechowski to świetny fotograf, który potrafi przekazać wiedzę w przystępny sposób. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z warsztatów i podkreślali, że były one bardzo wartościowe.

Opinie uczestników:

  • "Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające. Dzięki nim nauczyliśmy się, jak robić lepsze zdjęcia."
  • "Warsztaty były bardzo dobrze prowadzone. Pan Michał był bardzo kompetentny i potrafił przekazać wiedzę w przystępny sposób."
  • "Warsztaty były bardzo miłe i rodzinne. Mieliśmy okazję spędzić miło czas z rodziną i nauczyć się czegoś nowego."

Podsumowanie:

Rodzinne warsztaty fotograficzne były bardzo wartościową inicjatywą. Dzięki nim uczestnicy mogli nauczyć się podstaw fotografii, rozwinąć swoją kreatywność i spędzić miło czas z rodziną.

Animatorzy Rodzinni:

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter