Relacja z warsztatów "Dziecięce piernikowanie" w ramach Family Spot w Rawie Mazowieckiej


1 grudnia 2023 r.

W piątek, 1 grudnia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty "Dziecięce piernikowanie" w ramach projektu Family Spot. Warsztaty poprowadziła Beata Bednarska, instruktorka rękodzieła.

W warsztatach wzięło udział około 20 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się dekorowania pierników pod kierunkiem doświadczonego instruktora.

Beata Bednarska rozpoczęła warsztaty od wprowadzenia do tematu. Opowiedziała dzieciom o historii pierników, ich rodzajach i sposobach dekorowania. Następnie uczestnicy poznali podstawowe techniki dekorowania pierników za pomocą lukru, kolorowych pisaków, cukrowej galaretki i innych pysznych dodatków.

Dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Każdy mógł wykorzystać swoją kreatywność i stworzyć unikalne, pięknie udekorowane pierniczki. Wśród prac można było zobaczyć pierniki w kształcie serc, gwiazdek, choinek, a nawet postaci z bajek.

Podczas warsztatów uczestnicy również dowiedzieli się, jak przechowywać pierniki, aby utrzymać ich świeżość przez jak najdłuższy czas.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy mogli zabrać swoje własnoręcznie wykonane pierniczki do domu, aby podzielić się nimi ze swoimi bliskimi lub cieszyć się nimi samodzielnie.

Warsztaty były bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone. Beata Bednarska to świetna instruktorka, która potrafi motywować i zachęcać dzieci do kreatywności.Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z warsztatów i podkreślali, że były one bardzo wartościowe.

Opinie uczestników:

  • "Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Dzięki nim nauczyłam się, jak dekorować pierniki."
  • "Beata jest świetną instruktorką. Bardzo chętnie wzięłabym udział w kolejnych warsztatach."
  • "Warsztaty były bardzo kreatywne. Dzięki nim mogłam wykazać się swoją pomysłowością."

Podsumowanie:

Warsztaty "Dziecięce piernikowanie" były bardzo wartościową inicjatywą. Dzięki nim dzieci mogły nauczyć się dekorowania pierników, rozwinąć swoją kreatywność i spędzić miło czas z innymi dziećmi.

Animatorzy Rodzinni:

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter