Rodzina na dwóch kółkach czyli rodzinna wycieczka rowerowa już za nami w ramach Family Spot w Gminie Rawa Mazowiecka!

30 września 2023 r.

Sobotnie wydarzenie bez wątpienia można uznać za wyjątkowo udane. To była uczta plenerowa dla wszystkich miłośników dwóch kółek i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Pomimo zapowiadanego deszczu wydarzenie przyciągnęło wiele rodzin, które przemierzyły na dwóch kółkach ponad 17 km. trasy po malowniczym terenie Powiatu rawskiego.

Podczas wycieczki rodziny oprócz integracji przeszły gruntowne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz poznały obsługę jednośladów pod kątem technicznym. To był już 17. warsztat w ramach Family Spot, który można uznać za wyjątkowo udany.

Prelegentka z Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej omówiła przepisy o ruchu drogowym, oraz przedstawiła zasady bezpiecznego zachowania na drodze.
Podczas odpoczynku na jednym z przystanków (Leopoldów) przeprowadziliśmy przegląd rowerów i ewentualne naprawy. Prowadzący pokazał i opowiedział jak dbać o swój rower. Rodziny poznały historię regionu i mijanych miejscowości.
Trasę rajdu zakończyliśmy w Matyldowie ogniskiem, a także grami i zabawami sportowymi z BajuBaju.bajkowe.animacje.