RAZEM DLA RODZINY W POWIECIE RAWSKIM: polityka prorodzinna i twórcze malowanie na ekotorbach

10 sierpnia 2023 r.

Zapraszamy na 10 spotkanie w ramach FAMILY SPOT.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie zewnętrznych elementów polityki prorodzinnej na terenie Powiatu Rawskiego oraz stworzenie przestrzeni dla dzieci, poprzez twórczą pracę malarską na ekologicznych torbach.

Część I warsztatu - Poznanie dostępnych środków wsparcia.
W szczególności:
Omówienie programów wspierających rodzinę, w tym jak zasiłki rodzinne i pomoc na dzieci.
Przedstawienie możliwości uzyskania dopłat do opieki nad dziećmi w ramach programów edukacyjnych.
Dyskusja i Współpraca Społeczna:
Zachęta do wspólnej organizacji rodziców i opiekunów w kreowaniu polityki prorodzinnej.
Promowanie dialogu między instytucjami, a społecznością w celu doskonalenia wsparcia rodzin

Część II warsztatu - Programy edukacyjne integracyjne.
W szczególności:
Zaprezentowanie inicjatyw organizowanych przez instytucje lokalne, promujących inicjatywy i rozwój dzieci.
Omówienie wsparcia edukacyjnego dla dzieci w różnych środowiskach wiekowych.
Poprowadzenie dla dzieci warsztatów malarskich na najciekawszą ekotorbę. Warsztat malowania na papierowych torbach to pełen radości i kolorów sposób na rozwijanie kreatywności, edukację ekologiczną i wspólną zabawę. To nie tylko tworzenie pięknych toreb, ale także pięknych wspomnień!

Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych, a w szczególności rodziców, opiekunów i osoby zaangażowane w życie społeczności lokalnej oraz osoby zainteresowane poznawaniem środków wsparcia zaangażowania dla rodzin na terenie Powiatu Rawskiego.

Prowadzący: Agnieszka Dobrowolska

Miejsce: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej Ul. Niepodległości 8

Termin: 10 sierpnia (czwartek) godz. 1800 – 2100

Zapisy: Tel. 604 827 201 (Liczba miejsc ograniczona)

Wstęp bezpłatny.

ZAPEWNIAMY OPIEKĘ DLA DZIECI

Animatorzy Rodziny: Emilia Gąsiorowska, Dorota Męcina

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.

Partnerem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej