WYMIANA ZABAWEK akcja społeczno-charytatywna


24 maja 2023 r.

Wspólnie z Kołem ZDR+ Rawa Mazowiecka Miasto, Miejską biblioteką Publiczną w Rawie Mazowieckiej Oddział dla dzieci oraz Fundacją SIMBIOSIS w minioną środę przeprowadziliśmy akcję społeczno-charytatywną skierowaną do dzieci i ich opiekunów.

Podczas trwania inicjatywy dzieci mogły dokonać wymiany przyniesionych przez siebie zabawek, dając im nowe życie z nowym właścicielem. Dzieciaki z przejęciem oglądały zgromadzone w dużej ilości pluszaki, pojazdy, lalki, planszówki i wszelkiego rodzaju i wielkości zabawki, w tym dźwiękowe i interaktywne. Ale aby wziąć, trzeba się było najpierw rozstać ze swoją zabawką lub zabawkami. Tak więc radość z "nowej", może nawet wymarzonej zabawki, poprzedzona była lekcją dzielenia się z innymi tym co mamy. Równolegle z wymianą zabawek trwały warsztaty pn. "słoiczki wdzięczności". Dzieci i ich opiekunowie własnoręcznie udekorowali słoiczki, które mają służyć do przechowywania rodzinnych  karteczek z zapisanymi dobrymi słowami, podziękowaniami, radościami czy sukcesami, które okresowo rodzinnie odkrywa się. Działanie pięknie wkomponowuje się w obszar budowania dobrych relacji w rodzinie. Pierwsze "wdzięczności" znalazły się już w słoiczkach zaraz po ich zrobieniu. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość skorzystania z oferty bibliotecznej skierowanej dla dzieci: prezentacja dotycząca historii zabawek, interaktywna zabawa z tablicą multimedialną oraz jak na bibliotekę przystało nie mogło zabraknąć słuchania czytanych bajek.  

Dzięki dużej odpowiedzi na akcję udało się zgromadzić całkiem pokaźną ilość zabawek. Te które nie znalazły podczas akcji nowego właściciela, zostaną przekazane do Świetlicy Środowiskowej w Rawie Mazowieckiej oraz zasilą bawialnię Oddziału Dziecięcego rawskiego szpitala im. Św. Ducha.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę kształtującą dziecięcą wrażliwość społeczną. Ufamy, że jest ona zaczątkiem tego typu działań w Rawie Mazowieckiej.  

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter