Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2023 czyli XI łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami


13 maja 2023 r.

W minioną sobotę, tj. 13 maja 2023 roku w Rawie Mazowieckiej odbył się finał XI łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2023. Piknik rozpoczął się barwnym bajkowym korowodem, który przeszedł ulicami naszego miasta, po którym nastąpiła prezentacja zaproszonych gości - licznie przybyłych autorów współczesnej literatury dziecięcej. Całość imprezy uatrakcyjniały różnorodne, artystyczne występy dzieci z rawskich szkół i przedszkoli, promujące czytelnictwo oraz mnóstwo konkursów i zabaw dla dzieci. Dla młodych miłośników literatury niewątpliwą perełką pikniku była możliwość bezpośredniego spotkania i porozmawiania z twórcami literatury dziecięcej.

Nasze koło zostało zaproszone zarówno do udziału jak i współorganizacji tego finału. Wzięliśmy czynny udział w barwnym korowodzie bajkowym. Dużo radości przyniosła nam wygrana w konkursie na najlepsze hasło promujące książki i miłość do czytania. Nasz transparent z hasłem krzewiącym rodzinne czytanie:

CZYTAM Z MAMĄ, CZYTAM Z TATĄ, JUŻ NIE BĘDZIE ZE MNIE MATOŁ !

został nagrodzony zarówno przez zacne jury, które stanowili zaproszeni goście jak i otrzymał duży aplauz zgromadzonej publiczności.

Na naszym stoisku było tłumnie, gwarnie i kolorowo. Mali i duzi uczestnicy pikniku mogli własnoręcznie zrobić korale czy bransoletki z barwionego makaronu oraz zakładki do książek w technice scrapbooking. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z malowaniem buziek, brokatowymi tatuażami i kolorowymi warkoczykami. Miłośnicy gier i zabaw mieli przygotowane mnóstwo przestrzeni z różnorodnymi aktywnościami pobudzającymi zarówno logiczne myślenie czy sprawność manualną. Dla spragnionych przygotowałyśmy szeroki asortyment zdrowych, domowych napojów w formie kompotów i lemoniad. Koneserzy słodkości mogli zasmakować firmowego maślanego ciasteczka z logo naszego koła.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej Oddział dla dzieci za zaproszenie do uczestnictwa i współorganizacji tej pięknej i radosnej inicjatywy. 

Do obszerniejszej fotorelacji zapraszamy na nasz funpage na facebook'u
(7) Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Rawa Mazowiecka Gmina | Rawa Mazowiecka gmina | Facebook

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter